Spring 2016 Dean's List by Counties (A-C)

Adams

Berne: Sharon Balsiger, Lilly Endorf, Megan Hreha, Hannah Mitchel, Shea Pyle, Lauren Smith.

Decatur: Drew Becker, Derek Bultemeier, Abby Busse, Audra Butler, Macy Byerly, Kaitlin Carroll, Brooks Faurote, Keaton Fiechter, Sarah Garner, Trey Gerke, Hailee Hormann, Nick Huffine, Meg McCullough, Noah Quinones, Jordan Rumschlag, Dalton Schultz, Emily Smith, Kyle Smith, Ben Snider, Megan Snider, Jonny Swales, Isabelle Turner, Alexa Van Cleve.

Monroe: Isaac Bransteter, Summer Harvey, Blake Lewis, Jessica Ripley.

Geneva: Adrienne Pursley.

Bluffton: Brier Stucky.

Allen

Fort Wayne: Seth Abels, Courtney Adams, Allie Arnold, adriana Arthur, Alyssa Babb, Elizabeth Baker, Alex Balestra, Ali Ball, Sarah Bayard, Peter Beerbower, Lauren Bierbaum, Abby Black, Bailee Blinn, Erika Blosser, Katie Bowman, Lea Bowman, Jessie Bravell, Alissa Brewer, David Brewer, Faith Brewer, Brittany Brooks, Bailee Buchs, Kate Burks, Keely Busche, Lucas Capito, Emily Catanzarite, Megan Cater, Grace Cebalt, Sarah Collins, Audrey Coolman, Frances Coolman, Samantha Decaro, Michael DePrez, Alicia Diaz, Karley Dobis, Sarah Doerffler, Madeline Dreyfus, Danielle Duff, Mysti Eichinger, Nate Eix, Nathan Ellert, Jeff Erdei, Rachel Erdman, Alex Etchison, Levy Francois, Victoria Frank, Adam Freiburger, Megan Fry, Brooke Gabrek, Keaton Genth, Lauren Gillett, Maggie Glass, Katie Grieze, Tamara Griggs, Allison Grime, Amy Halstead, Sydney Harris, Cassie Harruff, Delaney Hathaway, Kerry Hawken, Rachel Haywood, Victoria Hedges, Jessica Heise, Stephanie Hentz, Bailey Hill, Elise Hoff, Danielle Hoover, Connor Houser, Madison Hursh, Raegan Huth, Remi Huth, Kati Isbell, Addelyn Johnson, Raven Johnson, Erin Johnston, Kayla Jones, Kylie Kaminski, Nikki Keller, James Kellogg, Mariah Kiefer, Morgan Kloster, Ben Koch, Aaron Kocks, Marisa Komosinski, Margaret Krizon, Kayla Kwapis, Lily Landwehr, Terence Lightning, Carrie Lill, Alexa Litchfield, Gavin Lovvorn, Corrine Lower, Madison Lyon, Natalie Mafera, Hendrix Magley, Isaac Mahoney, Sara Maier, James Mallers, Aarika Mankey, Toddeh Manoukian, Amani Martin, Kylie Mason, Alex McBane, Kelsey Mcdonald, Megan Mcdonald, Claire Mclaughlin, Whitney McPheters, Ross Meenagh, Matthew Michael, Ben Miller, Danny Miller, Kiersten Miller, Luke Miller, Paige Misner, Allison Moher, Joey Moisica, Mary Momper, Sydney Moran, Taylor Newsome, Aaron Ng, Casey Noll, Elizabeth Noonan, Victoria Norris, Emma Ocken, Morgan Olson, Shae Olstad, Danielle O'Reilly, Sarah Osborn, Madison Oyer, Justin Parker, Alex Parnin, Casey Parris, Noah Patterson, Cassidy Perlich, Kelsey Plasterer, Maddi Platt, Kirsten Pozorski, Abby Pranger, Paige Price, Jake Ramsey, Megan Reneker, Logan Richmond, Jon Ruhrold, Emma Schaefer, Chloe Scheele, Danielle Scheeringa, Makenzie Schoeff, Brooklyn Schreier, Sakhi Shah, Lindsey Sharp, Calvin Shenk, Kevin Shrawder, Madison Shutt, Rhianna Slager, Jacob Sliger, Lacy Smith, Cory Stace, Abby Stellwagen, Kate Stock, Sabrina Streicher, Emma Sullivan, Jessica Tebben, Kayla Terry, Austin Thomas, Emma Thompson, Toan Tran, Sophia Tsiguloff, Lauren Tvaroha, Jordan Tye, Ashley Vandervelde, Ciara Wappes, Julia Waters, Jonah Weber Weber, Vanessa Wigent, Madie Willson, Chase Woosley, Jameshia Wynn, Madison Yingling, Tia Zook.

Woodburn: Austin Brooks, Garrett VanBrocklin.

Huntertown: Danielle Cahill, Cierra Creek, Mallory Ginder, Megan Goldsmith, Kaleen Hobbs, Breanna Levy, Megan Lewis, Megan Paschal, Katie Reynolds, Cody Sutton.

Hoagland: Casey Dowler, Kendra Rauner, Kari Scherer, Angel Winchester.

New Haven: Michael Filosa, Jessica Franke, Alaina Fritcha, Audrey Fritcha, Brooke Mayer, Hannah Salerno.

Roanoke: Kelsey Freiburger, Kiersten Hopkins.

Leo: Lauren Frick, Erica Kemper, Niki Spade, Samantha Taylor, Abbie Trosper.

Spencerville: Baily Fritz.

Decatur: Kristen Fuelling.

Monroeville: Abigail Heimann, Alyssa Oberley, Lydia Oberley.

Harlan: Tyler Kern.

Churubusco: Kimberline Morris.

Bartholomew

Columbus: Michelle Amlung, Benjamin Baker, Katelyn Bastian, Miranda Blevins, Jacob Cash, Keely Collier, Derek Cooper, Devin Cox, Gabriela Czereszko, Meredith Dickerson, Lexi Dykes, Erika Espinoza, Mariann Fant, Rachel Foley, Jordan Foster, Makenzie Gilliam, Nick Grady, Ellen Hacker, Briana Hale, Kiersten Henderson, Autumn Hill, Kyle Kamman, Betsy Kiel, Justin Knox, Sam McQueen, Lindsey Murphy, Margaret Newton, Payton Nunemaker, Rachel Ollestad, Paige Prowant, Braeden Raymer, Kayla Reaser, Julie Reece, Tayler Seymour, Gabby Sims, Garrett Thrasher.

Hope: Jordan Cain, Noah Czereszko, Brooke Stafford.

Elizabethtown: Megan Daiker.

Hartsville: Jonathan Isbill.

Edinburgh: Ross Williams.

Benton

Oxford: Esther Bower.

Otterbein: Shauna Brooks.

Fowler: Joe Robinson.

Boswell: Mikaela Shepperd.

Blackford

Hartford City: Janell Barker, Daniel Brennan, Marki Buettner, Olivia Cale, Amanda Ervin, Emily Gardner, Katlyn Grayson, Kayla Hartley, Samantha Langdon, Kaitlin Nuckols, Kyle Orr, Kay Rittichier, Gavin Strine, Maggie Weeks-Foy, Elizabeth Witt.

Montpelier: Ethan Harriett, Alexis Skidmore.

Boone

Zionsville: Ty Abbitt, Christina Barnes, Gracie Barnes, Kelsey Batson, Hannah Boyd, Nicole Bruce, Kelsey Byrum, Nicole Conflenti, Kelsey Davis, Abby Dzurisin, Hanna Elliott, Jordan Grammas, Lucas Harder, Sarah Howard, Kyra Hunt, Logan Inman, Kelsey Johnson, Josh Kruger, Jessica Kuhnle, Grace Kussow, Katelyn LaFayette, Benjamin Langfield, Rachel Lauve, ariana Liebert, Mackenzie Mellinger, Alyssa Mitchell, Amy Niehaus, Kristen Parks, Emily Phipps, Sara Pozywio, Rachel Regan, Becca Schroyer, Hunter Schubert, Maria Schultz, Marla Summers, Christopher Torrance, Emma Uebele, Josie Valentine, Nicole Weaver, Zach Welch, Michael Wietholter, Julia Wolpert, Carly Yates.

Lebanon: Bri Barr, Danielle Behrens, Michael Behrens, Sabrina Blair, Rachel Boucher, Nicole Boyer, Laken Chitwood, Katie Emberton, Caitlin Jones, Emily Keller, Holly Osburn, Emma Rund, Abigail Tomlin, Bailee Weaver.

Thorntown: Nikole Darnell, David James, Joe Monroe, Cassidy Shepherd.

Brown

Nashville: Collin Graeber, Michael Hess.

Nineveh: Alex Morgan.

Morgantown: Hannah Partridge, Shelby Smith.

Carroll

Delphi: Kayleen Baker, Jessica Brown.

Flora: Ellen Clark, Alyssa Ross.

Camden: Bridget Floyd.

Monticello: Olivia Manahan, Sabrina Manahan, Adam Sellers.

Cass

Logansport: Mary Arnett, Shyann Boyer, Brody Conner, Cameron Cover, Mary Eshelman, Cami Hall, Haley Johnson, Cody Koedam, Lexi Musselman, Sara Rose, Erin Samuels, Seth Tocco.

Galveston: Andrew Daggett, Kirsten Dollar.

Royal Center: Lindsey Miller.

Walton: Casey Robertson.

Clark

Jeffersonville: Heather Ashby, Sara Garwood, Chealsie Hampton, Shelby Myers, Josh Phelps, Ben Scroggins, TylerAnn Smith, Justin Starr.

Charlestown: Jordan Burke, Madison Purvis.

Sellersburg: Tasia Burrell, Danielle Cook, Maile Daniel, Alexis Kiper, John Osterhoudt.

Clarksville: Daniel Fields.

Memphis: Morgan Reining.

Clay

Brazil: Justin Miller, Abi Minton, Adam Nees.

Clinton

Frankfort: Alison Bailey, Sammy Cheng, Chelsea Gerald, Taylor Kelley, Blake Lehr, Lyndsay Lehr, Emily Parks, Mary Parks, Maggie Spear, Kendra Stockberger, Chloe Woodruff.

Colfax: Tori Martin.

Mulberry: Mason Thomas, Ryan Walker.

Forest: Mischon Vester.

Crawford

Leavenworth: Rachel Harvey.

Office of the Registrar
Lucina Hall, Room B43
Muncie, IN 47306

Hours: Academic Year: 8 a.m. - 5 p.m.; Summer: 7:30 a.m. - 4 p.m. Monday - Friday
Phone: 765-285-1722
Fax: 765-285-8765
View E-mail Address