Summer 2014 Dean's List by Counties (G-J)

Gibson

Patoka: Holli Nelson.

Francisco: Maggie Schmits.

Oakland City: Tre Wilkins.

Grant

Marion: Cindra Crist, Stacy Grindle, Abbey Sivis.

Gas City: David Cruzan, Courtlynd Scott, Jarron Warner.

Upland: Logan Dooley, Garret Heathcote, Hannah Kochanek, Dominique Shipley, Matt Stover, Collin Thompson.

Fairmount: Erin Gibson, Rachell Kozlowski, Kaelyn Snyder.

Greene

Bloomfield: Samual Jacob.

Hamilton

Westfield: Jessica Adkins, Andrew Christianson, Eric Clem, Kirsten Duff, Carissa Harrington.

Noblesville: Alexandra Anderson, Erin Brown, Bryan Defoe, Chelsea Dub, Angela Evertsen, Ronald Gregory, Kaitlyn Haak, Darbi Hamilton, Morgan Hayes, Rachel Johnson, Oksana Kazantseva, Katelyn Lightfoot, Adrianne Maffett, Tom Marquell, Lauren McClain, Amber Ogle, Deborah Parker, Alex Purcell, Taylor Rumple, Robert Saxon, Nicole Smith, Michelle Strong, Cara Wilcox, Clair Wisman, Stephanie Zatkoff.

Fishers: Katrina Anderson, Emily Anthony, Amanda Baskfield, Bridget Betances, Dayna Cline, Jenn Deak, Cassie Fasick, Jamie Fiddler, Gina Iacobucci, Neethi Jelaji, Daniel Johnson, Brooke Kern, Erin Lattimer, David Morse, Chase Needler, Maygen Nicholas, Alexandra Pairitz, Trevor Reece, Tyler Swanson, Spencer Toby, Kayla Virgilio, Jake Wardell, Tyler Wilson, Brianna Withrow, Kayla Woolwine.

Carmel: Michelle Bastardo, Selene Bastardo, Prakriti Bhargava, Emily Brown, Ryan Calloway, Tiffany Chou, Jeff Colver, Margaret Gallina, James Gartner, Alexis Glidden, Alex Grove, Rachael Henry, Jenny Jaeger, Paul Kitchen, Eric Lawler, Brian Lynch, Mitchell Moore, Mark Mwalwa, Elizabeth Nowak, Anna O'Connell, Sara Peterson, Kyle Pomerenke, Jordyn Price, Brittany Pugh, Brittni Sapper, Justin Schiess, Samuel Watermeier, Stacey Zimmerman.

Arcadia: Matthew Bays, Seth Ireland.

Cicero: Gino Carnevale, Kaitlyn Kunkel.

Indianapolis: Nicole LaFave.

Zionsville: Michael Redchanskiy.

Mc Cordsville: Katlyn Sloan.

Hancock

Greenfield: Kristian Addington, Tori Cuebas, Austin Gibble, Tyler Goodwin, Chandler Hards, Courtney McMillan, Rachael Misner, Grace Nelson, Lauren Schroeder, Aaron Speas, Carrie Wilson, Andrea Wortkoetter.

Mc Cordsville: Jacob Davis, Bridgette Rail, Kelsey True.

Fortville: Andrea Jacobs.

New Palestine: Blake McBee, Loren Schaefer, Kiley Sellers, Taylor Witt.

Wilkinson: Brandon Sheets.

Harrison

Elizabeth: Erica Coulter.

Georgetown: Sara Lang.

Ramsey: Jeffrey McDaniel.

Hendricks

Brownsburg: Katelynn Barker, Tyler Green, Emily Hunt, Holly Neff, Max Ramsey, Chelsey Taylor, Natalie Weisman, Trenton Worden.

Danville: Elizabeth Brown, Shelley Kramer, Steph Pifer, Brittany Stodghill, Kayla Tollison.

Plainfield: Lindsey Campbell, Amanda Underwood.

Pittsboro: Taylor Edens, Tyler Gilham, Rachel Hatton.

Avon: Stephanie Hoelle, Christian Kennedy, Wesley Lorenz, Zachary Sack.

Coatesville: Jessica Morris.

North Salem: Shelby Vermillion.

Henry

Lewisville: Bekah Bales, Kristen Deom, Jennifer Farrington, Brayden Wagoner.

Mooreland: Karen Bales, Drew Teague.

Springport: Stacy Bilby, Vanessa May.

New Castle: Suzzann Bottoms, Patrick Burris, Kallen Cain, Mackenzie Cox, Emily Crane, Lauren Cross, John Goins Jr, Andrew Marion, Michael McAllister, Kelli Morton, Emily Vonderheide.

Middletown: Cara Cave, Cameron Dowen, Emily Hayes, Kassie Shellabarger, Carly Smith, Katie Wilson.

Knightstown: Nicholas Hochstedler, Stephanie Madison, Daniel Ortman, Alaina Schmidt, Austin Sharp.

Spiceland: Tanner Little.

Straughn: Sarah Loyd.

New Lisbon: Brandon Query.

Howard

Kokomo: Danielle Akers, Alexa Coy, Cody Hinton, Skyelar Huston, Katherine Long, Laura Mansur, Alec Smith.

Greentown: Morgan Aprill.

Huntington

Huntington: Justin Glancy, Justin Miller, Katie Skelly.

Jackson

Seymour: Ethan Crenshaw, Derrick Shelley, Jessica Waltrip.

Brownstown: Victoria McKinney.

Jay

Portland: Jenna Barber, Laura Bowen, Erika Bruggeman, Ashley Caupp, Adam Coats, Caleb Culy, Avery Loyd, Jordan McMillan.

Dunkirk: Jessica Maxwell.

Bryant: Holly Wellman.

Jennings

North Vernon: Mitchell Pettit.

Johnson

Greenwood: Chelsea Angelo, Sabrina Brosseit, Kaley Carmichael, Jonathon Clawson, Kelsey Fisher, Hannah Hooker, Tori Hornsby, Rachel Menale, Megan Peters, Isiah Smith, Justin Smith, Katelyn Smith, Kyle Terhune, Kayla Thompson, Blake Ulrey, Rachel Wheeler.

Bargersville: Connor Fak, Ashley King, William McNamee.

Franklin: Jeremy Manis, Craig Maschmeyer, Nick McGuire.

New Whiteland: Stacey Mitchell.

Office of the Registrar
Lucina Hall, Room B43
Muncie, IN 47306

Hours: Academic Year: 8 a.m. - 5 p.m.; Summer: 7:30 a.m. - 4 p.m. Monday - Friday
Phone: 765-285-1722
Fax: 765-285-8765
View E-mail Address