Summer 2014 Dean's List by Counties (G-J)

Gibson

Patoka: Holli Nelson.

Francisco: Maggie Schmits.

Oakland City: Tre Wilkins.

Grant

Marion: Cindra Crist, Stacy Grindle, Abbey Sivis.

Gas City: David Cruzan, Courtlynd Scott, Jarron Warner.

Upland: Logan Dooley, Hannah Kochanek, Dominique Shipley, Matt Stover.

Fairmount: Erin Gibson, Rachell Kozlowski, Kaelyn Snyder.

Hamilton

Westfield: Jessica Adkins, Andrew Christianson, Eric Clem, Kirsten Duff, Carissa Harrington.

Noblesville: Alexandra Anderson, Erin Brown, Bryan Defoe, Chelsea Dub, Angela Evertsen, Ronald Gregory, Kaitlyn Haak, Darbi Hamilton, Morgan Hayes, Rachel Johnson, Katelyn Lightfoot, Adrianne Maffett, Tom Marquell, Lauren McClain, Amber Ogle, Deborah Parker, Alex Purcell, Taylor Rumple, Robert Saxon, Michelle Strong, Cara Wilcox, Clair Wisman.

Fishers: Katrina Anderson, Emily Anthony, Amanda Baskfield, Bridget Betances, Dayna Cline, Jenn Deak, Cassie Fasick, Jamie Fiddler, Gina Iacobucci, Daniel Johnson, Brooke Kern, Erin Lattimer, David Morse, Maygen Nicholas, Alexandra Pairitz, Tyler Swanson, Spencer Toby, Kayla Virgilio, Jake Wardell, Tyler Wilson, Kayla Woolwine.

Carmel: Michelle Bastardo, Prakriti Bhargava, Ryan Calloway, Tiffany Chou, Jeff Colver, Margaret Gallina, James Gartner, Alexis Glidden, Alex Grove, Rachael Henry, Brian Lynch, Mitchell Moore, Mark Mwalwa, Anna O'Connell, Sara Peterson, Kyle Pomerenke, Jordyn Price, Brittni Sapper, Justin Schiess, Samuel Watermeier, Stacey Zimmerman.

Arcadia: Matthew Bays, Seth Ireland.

Cicero: Gino Carnevale, Kaitlyn Kunkel.

Indianapolis: Nicole LaFave.

Zionsville: Michael Redchanskiy.

Mc Cordsville: Katlyn Sloan.

Hancock

Greenfield: Kristian Addington, Austin Gibble, Tyler Goodwin, Rachael Misner, Aaron Speas, Andrea Wortkoetter.

Fortville: Andrea Jacobs.

Mc Cordsville: Bridgette Rail, Kelsey True.

New Palestine: Loren Schaefer, Kiley Sellers, Taylor Witt.

Wilkinson: Brandon Sheets.

Harrison

Elizabeth: Erica Coulter.

Georgetown: Sara Lang.

Ramsey: Jeffrey McDaniel.

Hendricks

Brownsburg: Katelynn Barker, Tyler Green, Holly Neff, Max Ramsey, Chelsey Taylor, Natalie Weisman.

Danville: Matthew Barrows, Elizabeth Brown, Shelley Kramer, Steph Pifer, Brittany Stodghill, Kayla Tollison.

Plainfield: Lindsey Campbell, Amanda Underwood.

Pittsboro: Taylor Edens, Tyler Gilham, Rachel Hatton.

Avon: Christian Kennedy, Wesley Lorenz, Zachary Sack.

Coatesville: Jessica Morris.

Henry

Lewisville: Bekah Bales, Jennifer Farrington, Brayden Wagoner.

Mooreland: Karen Bales.

Springport: Stacy Bilby, Vanessa May.

New Castle: Suzzann Bottoms, Patrick Burris, Kallen Cain, Mackenzie Cox, Lauren Cross, John Goins Jr, Andrew Marion, Kelli Morton, Emily Vonderheide.

Middletown: Cara Cave, Cameron Dowen, Kassie Shellabarger, Carly Smith, Katie Wilson.

Spiceland: Tanner Little.

Straughn: Sarah Loyd.

Knightstown: Stephanie Madison, Daniel Ortman, Alaina Schmidt.

New Lisbon: Brandon Query.

Howard

Greentown: Morgan Aprill.

Kokomo: Alexa Coy, Cody Hinton, Laura Mansur.

Huntington

Huntington: Justin Glancy.

Jackson

Seymour: Ethan Crenshaw, Derrick Shelley, Jessica Waltrip.

Jay

Portland: Jenna Barber, Laura Bowen, Erika Bruggeman, Ashley Caupp, Caleb Culy, Avery Loyd, Jordan McMillan.

Dunkirk: Jessica Maxwell.

Bryant: Holly Wellman.

Johnson

Greenwood: Chelsea Angelo, Sabrina Brosseit, Kaley Carmichael, Jonathon Clawson, Kelsey Fisher, Hannah Hooker, Tori Hornsby, Rachel Menale, Megan Peters, Isiah Smith, Katelyn Smith, Kyle Terhune, Kayla Thompson, Blake Ulrey, Rachel Wheeler.

Bargersville: Connor Fak.

Franklin: Jeremy Manis, Nick McGuire.

New Whiteland: Stacey Mitchell.

Office of the Registrar
Lucina Hall, Room B43
Muncie, IN 47306

Hours: Academic Year: 8 a.m. - 5 p.m.; Summer: 7:30 a.m. - 4 p.m. Monday - Friday
Phone: 765-285-1722
Fax: 765-285-8765
View E-mail Address