Staff Council

Staff Council Representatives 2016-17

Administration Building, Indianapolis Center
Cindy Dillingham (2016-18)
Melissa Perry (2015-17)

Alumni Center, EB Ball Center 
Jackie Mead (2016-18)

Applied Technology, Ball Gym, Child Study Center, Fine Arts, Research House, Sponsored Projects Administration, West Quad
Mandy Lowe (2016-18)

Architecture Building
Christine Rhine (2016-18)

Art & Journalism, The Atrium, Noyer Dining, Woodworth Dining 
Andrew Fisher (2016-18)

Arts & Communication, Ball Honors House, Emens Auditorium, Music Instruction, Pruis Hall, Sursa Performance Hall, University Theatre
Adam McLachlan (2016-18)

Ball Communication, Letterman 
Christine Edgeman (2016-18)
Cathy Cunningham (2015-17)

Bracken Library
Chris Caldwell (2015-17)
Diane Franklin (2016-18)
Sarah Newell (2016-18)

Burkhardt, North Quad 
Tamara Edwards (2016-18)

Burris, Elliott Dining, Indiana Academy House, Maria Bingham, E. F. Ball Medical Education Building, Wagoner
Cheryl Veatch (2015-17)

Carmichael 
Bob Cope (2016-18)

Cooper Science, Rinard Orchid Greenhouse, Teaching and Research Greenhouse
Michelle Jones (2016-18)

Health Center, Health & Physical Activity, Human Performance Laboratory, Scheumann Stadium, Worthen Arena, Field Sports Building, Fisher Football Training Complex
Heather Melton (2015-17)

LaFollette, Johnson, Noyer Housing, Park Hall, Studebaker Hall West, Scheidler Apartments
Melissa Nagle (2015-17)

Lucina 
Kurt Noel (2016-18)
Tori McClain (2016-18)

Public Safety
Matt Gaither (2016-18)

Robert Bell Building, PBX
Susan Bourne (2015-17)

Service & Stores Group Leaders 
Cheryl Simpkins (2016-18)
Robert Weller (2015-17)

Service & Stores, District Energy Station North, Showalter, North Grounds, South Grounds, South Service, Christy Woods Office
Adam Dungan (2016-18)
Angela Pickett (2015-17)

Student Center, Multicultural Center
Peggy Dixon (2015-17)
Sharon Harper (2016-18)

Teachers College
Nikki Sherfy (2015-17)

Whitinger Building
Jennifer Haney (2016-18)